Museumpeil 62
Het nieuwe nummer van Museumpeil (62, najaar 2023) is uit. Het thema is: De blik van buiten.
Een greep uit de inhoud:
Hoe beleven niet-museummensen onze musea: bezoekers met een beperking, ontwerpers van exposities, mensen uit diverse gemeenschappen, nieuwkomers die Nederlands leren in een museum…? En hoe staan privémusea tegenover hun gesubsidieerde collega’s? Hoe kun je als museum samenwerken met andere sectoren bij het opzetten van projecten?
Met ook prikkelende columns, jong museumtalent aan het woord én een dubbelinterview met afscheidnemend voorzitter van Stichting Museumpeil Steven Engelsman en met de nieuwe voorzitter, Tanja de Boer.
Uw gratis artikel:
Naar meer toegankelijke musea: ‘Waarom kunnen we niet allebei met 50% korting naar binnen, in plaats van dat mijn begeleider gratis naar binnen mag? Dat voelt een stuk plezieriger.’ Dat was recent een opmerking van een ervaringsdeskundige in een sessie over sociale toegankelijkheid van musea. Ze vertelde over de stappen die musea kunnen zetten om het voor haar prettiger en begrijpelijker te maken. Want ze vindt het heel fijn om mooie dingen te zien en erover te leren. Wat kunnen musea leren van dit soort reflecties? Een gesprek met Jacques de Wit van Stichting Leer Zelf Online.
